ZŁOMBOL 18 2024

Osiemnaście niezwykłych lat pełnych przygód,

wyjątkowych podróży i emocjonalnej sinusoidy  Złombol.

To nie tylko próba dla starych, zmęczonych samochodów, ale także wyzwanie dla odważnych podróżników gotowych wyjść poza utarte szlaki. Każda edycja to nowe przyjaźnie ( i notoryczne wystawienie jej na próbę), niezapomniane chwile i trudne wybory. 

Przez osiemnaście niezwykłych lat z determinacją, poświęceniem i sercem oddanym sprawie, udało nam się uzbierać 15 milionów dla dzieci z domów dziecka. To nie tylko liczba, to opowieść o wspólnej sile, empatii i trosce o tych, którzy potrzebują wsparcia najbardziej. 

W minionym roku Portugalia zamknęła jedno z ostatnich nieodkrytych miejsc na kartach Złombolowej mapy, ustalając nowy poziom, jeśli chodzi o pokonywany dystans i Waszą wytrzymałość. Był to ciepły kierunek, który oferuje pewien komfort podczas surwiwalowych eskapad, a plany na ten rok rosły w nas o dwóch lat, więc 17tą edycję traktowaliśmy jako rozgrzewkę przed wyprawą na północ. Tam zupełnie inaczej wygląda sytuacja! Niewielu śmiałków odważyło się tam z nami wyruszyć. Spośród 5448 załóg, które wzięły udział w Złombolu od 2007 roku, tylko 127 dotarło na północ. To zaledwie 2,33% załóg! 

Norwegia <3 – fascynująca, surowa, a zarazem piękna, kusi nas białymi nocami, dziką przyrodą i niezwykłymi widokami. Już nie możemy się doczekać fiordów, krętych dróg i pościgu za lokalnymi promami. W 2009 i 2013 roku mieliśmy okazję odkryć uroki północnej Europy, dojeżdżając na Koło Podbiegunowe oraz Nordkapp, doświadczając niepowtarzalnych klimatów na kempingach, postoju i trasach. 

Teraz z radością spełniamy kolejne marzenie wielu podróżników. Atlantikveien, znana również jako Atlantycka Droga, to jedno z najbardziej spektakularnych dzieł inżynieryjnych na świecie, obiecujące niezapomniane przeżycia w malowniczych krajobrazach Norwegii. Ta kręta i malownicza trasa łączy wysepki i skały, tworząc jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc w kraju. 

To będzie zupełnie odmienny Złombol niż większość znanych Wam edycji skierowanych na południe. Prawdziwa wyprawa dla najbardziej wytrwałych entuzjastów Złombola. Osoby, które podejmą to wyzwanie, nie będą marnować czasu na leniwe wakacje pod palmami czy all inclusive. Nie znajdą też ukojenia na hamaku w cieniu przed palącym słońcem. Zamiast tego, staniemy przed wyjątkowym wyzwaniem do pokonania. Ale to nie wszystko. Ta edycja obiecuje znacznie więcej, ponieważ to właśnie trudne i surowe wyzwania niosą największą satysfakcję i odkrywają swoje ukryte piękno tylko dla tych, którzy zdecydują się wyruszyć w podróż i doświadczyć jej na własnej skórze.

 

Start: 29.06.2024 Stadion Śląski, Chorzów, Polska
Meta: 03.07.2024 Atlantic Road, Norwegia

 

 

https://zlombol.pl/18-edycja-zlombol-2024/

 • 00

  dni

 • 00

  godzin

 • 00

  minut

 • 00

  sekund

Data

cze 29 2024 - lip 03 2024

Czas

08:00 - 18:00